Materiały ukazujące pracę terapeutów:
Strona IWRD: http://iwrd.pl/pl
Film o fundacji IWRD: https://www.youtube.com/watch?v=4agXDRSCJKA
Używanie Przyjaznych planów: https://www.youtube.com/watch?v=zI0ma_XnmCc
admin
posted May 3 '16 at 11:41 pm
Witamy wszystkich na forum otwartego projektu Autyzm PG!
Hej!
Byliśmy dzisiaj na spotkaniu z terapeutami w IWRD i stwierdziliśmy, że warto zorganizować spotkanie projektu Moje notatki ze spotkanie znajdziecie tutaj:
https://drive.google.com/open?id=0B2TEpDuSQcDLN0ZfZWt0a2xnQ3M
Chcemy spotkać się głównie w celu ujednolicenia konfiguracji wszystkich aplikacji - mamy kilka przemyśleń po dzi
Niedawno rozpoczęliśmy prace nad nową wersją aplikacji W najbliższym czasie wrzucimy opracowane informacje i wymagania, żeby można było je łatwo znaleźć i zweryfikować to co zrozumieliśmy
Temat ten można potraktować jako swojego rodzaju burzę mózgów - wszystkie pomysły dotyczące nowej we
Na wczorajszym spotkaniu rozmawialiśmy o nowej wersji (2.0) aplikacji Przyjazny Plan. Co ciekawego się wydarzyło:
Oglądaliśmy pierwszą wersję projektu interfejsu nowej aplikacji i omawialiśmy otrzymane do niego uwagi terapeutów
Rozmawialiśmy o otrzymanych od terapeutów wymaganiach dotyczących aplikacji
Planowaliśmy dział
Obecnie w aplikacji webowej wykorzystywany jest MyBatis, który daje dużą swobodę w definiowaniu zapytań oraz zwracanego z bazy modelu, jednak rozwiązanie to sprawia pewne trudności. Np.:
brak kontroli powiązania pomiędzy typem obiektowym, a definicją w maperze (po zmianie klasy modelu trzeba ręcznie zaktualizować mapowanie)
koniec
Bonczek
posted Jun 22 '16 at 3:14 pm
Zacząłem przeglądać kod związany z testowaniem i mam kilka wątpliwości. Nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia z testami, ale chciałbym rzucić kilka kwestii i poznać Wasze zdanie:
Może rozdzielić testy jednostkowe, integracyjne i funkcjonalne jako oddzielne profile uruchomienia mavena? Testy integracyjne i funkcjonalne b&
Czy wiadomo, jak wygląda sytuacja ,,na froncie"?
Cześć,
Już od jakiegoś czasu przygotowujemy Continuous Integration dla Mrozy. Chcemy to zrobić na Travisie - bo jest dla projektów Open Source i jest dość przyjemny. Na razie przygotowana jest wersja webowa. Brakuje tylko selenium. Chcemy zdeployować Mroze na OpenShift i odpalać testy przy pomocy SauceLab (Dla tego rozwiązania będz
Książka Karla Fogel'a o tworzeniu i realizacji projektów open-source:
http://producingoss.com/
Artykuł o testowaniu:
https://www.toptal.com/qa/how-to-write-testable-code-and-why-it-matters
Nagrania od Udi'ego Dahana (webinaria, itp.):
http://particular.net/videos-and-presentations
Docker ostatnio stał się bardzo popularny. Co sądzicie o wykorzystaniu tej technologii w naszym projekcie? Myślałam o tym w kontekście środowiska deweloperskiego i wdrożeń w ośrodkach.
JetBrains udostępniają licencje dla projektów open-source: https://www.jetbrains.com/buy/opensource/ Warto byłoby się wokół tego zakręcić.
Szczególnie ze względu na licencję Inteliji IDEA dla Open Source, myślę, że powinniśmy rozważyć przejście z gitflow na githubflow. Wtedy szybciej będzie widać udział w projekcie, a nie dopiero przy releasie aplikacji i będzie można ubiegać się o licencje. Co o tym myślicie?
Cześć,
Obecnie do generowania wykresów używamy: https://www.amcharts.com/javascript-charts/ Co było fajne, bo dzięki temu mogliśmy szybko napisać tą część aplikacji. Ale niestety wyświetlają się tylko w jednej przeglądarce i czasami jednak nas ograniczają i pytanie co z tym robimy?
W jaki sposób powinien być przedstawiony na wykresie fakt, że uczeń chory i zbieranie danych zostało przerwane? Jak powinny być przestawione inne informacje takie jak np. wakacje?
W obecnym momencie, jeżeli zbieranie danych zostanie przerwane i tabelka nie będzie zakończona, to dane nie wyświetlą się na wykresie.
W obecnym momencie dane na wykresie z danej tabelki wyświetlane są na wykresie w dniu, w którym tabelka została zakończona. Czy jest to oczekiwane zachowanie?
Pojawiają się w związku z tym takie wątpliwości:
jeżeli jest okres obecny, to w momencie zakończenia tabelki z przeszłego okresu dane pojawią się w dniu za
Ro-Ze
posted Jun 7 '16 at 6:36 pm
To tak dla przybliżenia sytuacji z wiki (https://github.com/autyzm-pg/mroza/issues/36):
Na githubiue wiki hostowane jest osobno i za bardzo nie widać możliwości robienia do niego pull requestów.
Jak wspominała Gosia, bez pull reqestów jest to raczej mało wygodne i można by dodać instrukcję albo wiki jako pliki do repozytorium.
O
W aplikacji brakuje testów automatycznych, a bez tego możemy długo nie pociągnąć. Przydałoby się ich trochę naklepać - co o tym myślicie?
Dostaliśmy propozycję, żeby w ramach KDP zoorganizować hackaton Trzeba omówić sprawę i przemyśleć jak możemy to zrobić. Pierwszy hackaton mógłby odbyć się już 22 czerwca. Proponuję żebyśmy w ramach niego spróbowali zająć się rozwojem narzędzia do backupów i wymiany
Jako, że MROZA do synchronizacji zebranych danych wymaga dostępu do sieci z serwerem aplikacji (a jak wiadomo z infrastrukturą sieciową bywa różnie) powstała koncepcja synchronizacji poprzez podłączenie kablem USB do komputera (który znajduje się w sieci z serwerem). Sama procedura synchronizacji jest dość prosta i polega na prz
Ostatnio pojawiły się pomysły wykorzystania narzędzi do automatycznej analizy kodu w celu wsparcia przeglądów. O jakich narzędziach wtedy mówiliśmy? Udało się może przygotować jakiś początkowy setup?
wookie
posted May 28 '16 at 11:50 am
Być może warto przemyśleć kwestię utworzenia repozytorium na artefakty, wytworzone w ramach kolejnych releasów aplikacji. Mam na myśli miejsce, gdzie przechowywane byłyby kolejne jej wersje.
Takie rozwiązanie oferuje np.: http://www.sonatype.org/nexus/
Cześć,
Dostaliśmy propozycje, że w ramach spotkań kdp nie chcielibyśmy zorganizować hacktonu, na którym rozwijalibyśmy jedną z aplikacji. Wydaje mi się, że inne aplikacje są w takiej fazie, że ciężko byłoby teraz nagle się na nie rzucić, ale słów nie ma jeszcze wcale, więc moż
Dobrze byłoby przyjąć jakiś plan działania. Można rozwijać plany małymi przyrostami. Na pierwszy ogień najpilniejsze wydają się być backupy.
Na forum potworzyłem wstępne kategorie. Podział jest według koncepcji: Aplikacja -> Użytkownicy/Deweloperzy. Zobaczymy czy to się sprawdzi, w razie czego będziemy modyfikować. Jeżeli macie jakieś pomysły - piszcie - chcemy żeby forum było wygodne dla wszystkich