Docker ostatnio stał się bardzo popularny. Co sądzicie o wykorzystaniu tej technologii w naszym projekcie? Myślałam o tym w kontekście środowiska deweloperskiego i wdrożeń w ośrodkach.

Docker ostatnio stał się bardzo popularny. Co sądzicie o wykorzystaniu tej technologii w naszym projekcie? Myślałam o tym w kontekście środowiska deweloperskiego i wdrożeń w ośrodkach.

W zeszłym tygodniu przygotowywałem w tej formie instalacje MROZY dla Damiana do testów i przy okazji założyłem sobie konto na docker hubie smile Wrażenia jak najbardziej pozytywne - przygotowanie dwóch kontenerów (Postgres + JBoss z paczką MROZY) poszło bardzo sprawnie, mimo braku znajomości tematu. Całość można uruchomić poprzez wykonanie jednej komendy i już mamy działającą aplikację. Myślę, że niedużym nakładem prac można zbudować odpowiedni obraz, dzięki czemu przygotowanie środowiska nie będzie wymagało JBossa i konfiguracji Postgresa - wystarczy skonfigurować IDE i uruchomić kontener. Poza tym wydaje się to być bardzo ciekawa technologia smile

W zeszłym tygodniu przygotowywałem w tej formie instalacje MROZY dla Damiana do testów i przy okazji założyłem sobie konto na docker hubie :) Wrażenia jak najbardziej pozytywne - przygotowanie dwóch kontenerów (Postgres + JBoss z paczką MROZY) poszło bardzo sprawnie, mimo braku znajomości tematu. Całość można uruchomić poprzez wykonanie jednej komendy i już mamy działającą aplikację. Myślę, że niedużym nakładem prac można zbudować odpowiedni obraz, dzięki czemu przygotowanie środowiska nie będzie wymagało JBossa i konfiguracji Postgresa - wystarczy skonfigurować IDE i uruchomić kontener. Poza tym wydaje się to być bardzo ciekawa technologia :)

@mikolevy czy mógłbyś gdzieś opisać jak zrobić taki obraz albo go udostępnić?

@mikolevy czy mógłbyś gdzieś opisać jak zrobić taki obraz albo go udostępnić?
207
views
2
replies
3
followers
live preview
enter atleast 10 characters
WARNING: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Saving...
Saved
All posts under this topic will be deleted ?
Pending draft ... Click to resume editing
Discard draft