Obecnie w aplikacji webowej wykorzystywany jest MyBatis, który daje dużą swobodę w definiowaniu zapytań oraz zwracanego z bazy modelu, jednak rozwiązanie to sprawia pewne trudności. Np.:
brak kontroli powiązania pomiędzy typem obiektowym, a definicją w maperze (po zmianie klasy modelu trzeba ręcznie zaktualizować mapowanie)
koniec
Bonczek
posted Jun 22 '16 at 3:14 pm
Zacząłem przeglądać kod związany z testowaniem i mam kilka wątpliwości. Nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia z testami, ale chciałbym rzucić kilka kwestii i poznać Wasze zdanie:
Może rozdzielić testy jednostkowe, integracyjne i funkcjonalne jako oddzielne profile uruchomienia mavena? Testy integracyjne i funkcjonalne b&
Cześć,
Już od jakiegoś czasu przygotowujemy Continuous Integration dla Mrozy. Chcemy to zrobić na Travisie - bo jest dla projektów Open Source i jest dość przyjemny. Na razie przygotowana jest wersja webowa. Brakuje tylko selenium. Chcemy zdeployować Mroze na OpenShift i odpalać testy przy pomocy SauceLab (Dla tego rozwiązania będz
Docker ostatnio stał się bardzo popularny. Co sądzicie o wykorzystaniu tej technologii w naszym projekcie? Myślałam o tym w kontekście środowiska deweloperskiego i wdrożeń w ośrodkach.
JetBrains udostępniają licencje dla projektów open-source: https://www.jetbrains.com/buy/opensource/ Warto byłoby się wokół tego zakręcić.
Szczególnie ze względu na licencję Inteliji IDEA dla Open Source, myślę, że powinniśmy rozważyć przejście z gitflow na githubflow. Wtedy szybciej będzie widać udział w projekcie, a nie dopiero przy releasie aplikacji i będzie można ubiegać się o licencje. Co o tym myślicie?
Cześć,
Obecnie do generowania wykresów używamy: https://www.amcharts.com/javascript-charts/ Co było fajne, bo dzięki temu mogliśmy szybko napisać tą część aplikacji. Ale niestety wyświetlają się tylko w jednej przeglądarce i czasami jednak nas ograniczają i pytanie co z tym robimy?
Ro-Ze
posted Jun 7 '16 at 6:36 pm
To tak dla przybliżenia sytuacji z wiki (https://github.com/autyzm-pg/mroza/issues/36):
Na githubiue wiki hostowane jest osobno i za bardzo nie widać możliwości robienia do niego pull requestów.
Jak wspominała Gosia, bez pull reqestów jest to raczej mało wygodne i można by dodać instrukcję albo wiki jako pliki do repozytorium.
O
Jako, że MROZA do synchronizacji zebranych danych wymaga dostępu do sieci z serwerem aplikacji (a jak wiadomo z infrastrukturą sieciową bywa różnie) powstała koncepcja synchronizacji poprzez podłączenie kablem USB do komputera (który znajduje się w sieci z serwerem). Sama procedura synchronizacji jest dość prosta i polega na prz