W aplikacji brakuje testów automatycznych, a bez tego możemy długo nie pociągnąć. Przydałoby się ich trochę naklepać - co o tym myślicie?

W aplikacji brakuje testów automatycznych, a bez tego możemy długo nie pociągnąć. Przydałoby się ich trochę naklepać - co o tym myślicie?

Jestem na tak. Właśnie został dołączony do developa branch z konfiguracją frameworka do testów, więc widzę, że inni też są na tak smile To super, ruszajmy smile

Jestem na tak. Właśnie został dołączony do developa branch z konfiguracją frameworka do testów, więc widzę, że inni też są na tak :D To super, ruszajmy :D

Dorzucone zostałe espresso i robolectric. Jeśli będzie potrzebny można dorzucić Mockito i ruszać z tematem.

Dorzucone zostałe espresso i robolectric. Jeśli będzie potrzebny można dorzucić Mockito i ruszać z tematem.

Pewnie, jak coś będzie jeszcze potrzebne, to najwyżej się doda. smile
Jaką przyjmujemy strategię? Robimy testy interfejsu i otestowujemy po kolei każdy widok? Czy macie inną propozycję?

Pewnie, jak coś będzie jeszcze potrzebne, to najwyżej się doda. :) Jaką przyjmujemy strategię? Robimy testy interfejsu i otestowujemy po kolei każdy widok? Czy macie inną propozycję?

Chciałem napisać jakiś pierwszy test do Planów i w związku z tym "wgryzłem się" trochę w kod smile Zacząłem od próby stworzenia danych przykładowych do testów interfejsu. W obecnej wersji planów (aplikacja Manager) jest kilka bugów dotyczących metod podpiętych w widoku - ale na obecny moment wydaje się, że problem można rozwiązać łatwo poprawiając nazwy metod.

Przy okazji rozeznałem się trochę w kodzie aplikacji i działaniu jej modelu. Aplikacja korzysta z kursorów do operacji na bazie opakowując je w obiekty DAO. Model wykorzystywany w kodzie logiki przed użyciem przez DAO jest zamieniany na DTO. Planuję stworzyć wstępną wersję utilsów do testów (ładowanie danych mockowych, czyszczenie bazy, itp.) i przykładowy test interfejsu. W przyszłości można przemyśleć wykorzystanie jakiegoś ORMa albo innej koncepcji żeby ułatwić sobie pracę z modelem. Na razie myślę o opakowaniu tych niskopoziomowych DAO w repozytoria dające wyższy poziom abstrakcji, co również powinno później ułatwić ewentualne wykorzystanie ORMa.

Chciałem napisać jakiś pierwszy test do Planów i w związku z tym "wgryzłem się" trochę w kod :) Zacząłem od próby stworzenia danych przykładowych do testów interfejsu. W obecnej wersji planów (aplikacja Manager) jest kilka bugów dotyczących metod podpiętych w widoku - ale na obecny moment wydaje się, że problem można rozwiązać łatwo poprawiając nazwy metod. Przy okazji rozeznałem się trochę w kodzie aplikacji i działaniu jej modelu. Aplikacja korzysta z kursorów do operacji na bazie opakowując je w obiekty DAO. Model wykorzystywany w kodzie logiki przed użyciem przez DAO jest zamieniany na DTO. Planuję stworzyć wstępną wersję utilsów do testów (ładowanie danych mockowych, czyszczenie bazy, itp.) i przykładowy test interfejsu. W przyszłości można przemyśleć wykorzystanie jakiegoś ORMa albo innej koncepcji żeby ułatwić sobie pracę z modelem. Na razie myślę o opakowaniu tych niskopoziomowych DAO w repozytoria dające wyższy poziom abstrakcji, co również powinno później ułatwić ewentualne wykorzystanie ORMa.

Napisałem trochę testów do aplikacji Plany. Obejmują one na razie:

  • Widok listy (aktywności, różne rozmiary tekstu)
  • Widok slajdów (aktywności, aktywności i czynności, różne rozmiary tekstu)

Przy okazji dodałem początkową wersję repozytoriów dla: Activity, Plan, Action i User oraz jakieś tam Utilsy dla bazy i testów. Testy napisałem w konwencji JUnit4 i Espresso.

Wszystko czeka obecnie na przegląd smile

Wcześniej też poprawiłem nazwy metod i obecnie nie powinno już być błędów z niezbindowanymi metodami w widoku.

Napisałem trochę testów do aplikacji Plany. Obejmują one na razie: - Widok listy (aktywności, różne rozmiary tekstu) - Widok slajdów (aktywności, aktywności i czynności, różne rozmiary tekstu) Przy okazji dodałem początkową wersję repozytoriów dla: Activity, Plan, Action i User oraz jakieś tam Utilsy dla bazy i testów. Testy napisałem w konwencji JUnit4 i Espresso. Wszystko czeka obecnie na przegląd :D Wcześniej też poprawiłem nazwy metod i obecnie nie powinno już być błędów z niezbindowanymi metodami w widoku.
edited Jun 12 '16 at 10:53 pm
243
views
5
replies
3
followers
live preview
enter atleast 10 characters
WARNING: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Saving...
Saved
All posts under this topic will be deleted ?
Pending draft ... Click to resume editing
Discard draft