Zacząłem przeglądać kod związany z testowaniem i mam kilka wątpliwości. Nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia z testami, ale chciałbym rzucić kilka kwestii i poznać Wasze zdanie:

  1. Może rozdzielić testy jednostkowe, integracyjne i funkcjonalne jako oddzielne profile uruchomienia mavena? Testy integracyjne i funkcjonalne będą z pewnością trochę dłuższe, także wydaję mi się, że lepiej jakby wykonywały się oddzielnie. Przydałoby się też zmienić nazwy testów integracyjnych, np. dodać jakieś IT, żeby było widać od razu, że to nie jest test jednostkowy.
  2. Zastanawia mnie wykorzystanie ReflectionWrapper i ustawianie w ten sposób prywatnych pól. Wydaję mi się, że są do tego jakieś gotowe rozwiązania, może Arquillian ?

Co o tym myślicie? Podrzucam jeszcze taki link do rozważenia:
http://www.oracle.com/technetwork/articles/java/integrationtesting-487452.html

Zacząłem przeglądać kod związany z testowaniem i mam kilka wątpliwości. Nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia z testami, ale chciałbym rzucić kilka kwestii i poznać Wasze zdanie: 1. Może rozdzielić testy jednostkowe, integracyjne i funkcjonalne jako oddzielne profile uruchomienia mavena? Testy integracyjne i funkcjonalne będą z pewnością trochę dłuższe, także wydaję mi się, że lepiej jakby wykonywały się oddzielnie. Przydałoby się też zmienić nazwy testów integracyjnych, np. dodać jakieś IT, żeby było widać od razu, że to nie jest test jednostkowy. 2. Zastanawia mnie wykorzystanie ReflectionWrapper i ustawianie w ten sposób prywatnych pól. Wydaję mi się, że są do tego jakieś gotowe rozwiązania, może [Arquillian](http://arquillian.org/) ? Co o tym myślicie? Podrzucam jeszcze taki link do rozważenia: http://www.oracle.com/technetwork/articles/java/integrationtesting-487452.html

Jeżeli chodzi o testy.. to jednostkowych nie ma za wiele. Większość jednak wyszła integracyjnych i e2e. Nie jestem za tym, aby zmieniać nazwy, ale rozdzielenie ich to dobry pomysł. Gdyby rozdzielić je do różnych pakietów, to w mavenie można byłoby osobno uruchamiać testy selenium i inne.

Jeżeli chodzi o Arquillian, to super pomysł, nie wiedziałam o tym. Jak najbardziej, możemy zacząć tego używać. Jeżeli chcesz, mógłbyś nawet zrobić konfiguracje i przerobić jeden test lub kilka, żeby pokazać jak tego używaćsmile

Jeżeli chodzi o testy.. to jednostkowych nie ma za wiele. Większość jednak wyszła integracyjnych i e2e. Nie jestem za tym, aby zmieniać nazwy, ale rozdzielenie ich to dobry pomysł. Gdyby rozdzielić je do różnych pakietów, to w mavenie można byłoby osobno uruchamiać testy selenium i inne. Jeżeli chodzi o Arquillian, to super pomysł, nie wiedziałam o tym. Jak najbardziej, możemy zacząć tego używać. Jeżeli chcesz, mógłbyś nawet zrobić konfiguracje i przerobić jeden test lub kilka, żeby pokazać jak tego używać:)
edited Jul 16 '16 at 9:36 am

Niestety od ostatniego mojego wpisu nie miałem czasu, żeby się tym zająć. Dopiero niedawno próbowałem skonfigurować Arquilliana, ale natknąłem się na problem związany z MyBatis. W trakcie wykonywania testów są jakieś problemy z zależnościami. Podobno udało się komuś poradzić z tymi problemami, ale na razie się trochę zniechęciłem i zacząłem myśleć o jakimś ORM.

Niestety od ostatniego mojego wpisu nie miałem czasu, żeby się tym zająć. Dopiero niedawno próbowałem skonfigurować Arquilliana, ale natknąłem się na problem związany z MyBatis. W trakcie wykonywania testów są jakieś problemy z zależnościami. Podobno udało się komuś poradzić z tymi problemami, ale na razie się trochę zniechęciłem i zacząłem myśleć o jakimś ORM.
183
views
2
replies
2
followers
live preview
enter atleast 10 characters
WARNING: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Saving...
Saved
All posts under this topic will be deleted ?
Pending draft ... Click to resume editing
Discard draft