Cześć,

Obecnie do generowania wykresów używamy: https://www.amcharts.com/javascript-charts/ Co było fajne, bo dzięki temu mogliśmy szybko napisać tą część aplikacji. Ale niestety wyświetlają się tylko w jednej przeglądarce i czasami jednak nas ograniczają i pytanie co z tym robimy? smile

Cześć, Obecnie do generowania wykresów używamy: https://www.amcharts.com/javascript-charts/ Co było fajne, bo dzięki temu mogliśmy szybko napisać tą część aplikacji. Ale niestety wyświetlają się tylko w jednej przeglądarce i czasami jednak nas ograniczają i pytanie co z tym robimy? :)

Hej,
Właśnie sprawdziłem wykresy na paru przeglądarkach (Chrome/Opera/Firefox) i rzeczywiście tylko na Firefoxie, śmigały bez problemu.
Ale mam wrażenie, że może być to związane z linijką 128 w chart.js (w mroza-show-web/src/main/webapp/resources/js):

fillColor: guides[i].title.contains('Pretest') ? "#CC0000" : "#FFFFFF",

Ogólnie Chrome i Opera za bardzo nie widzą metody contains i rzucają:

"Uncaught TypeError: guides[i].title.contains is not a function"

Testowo wykomentowałem ustawienie fillColor i wygląda na to, że śmiga na przeglądarkach które miałem pod ręką. Jeszcze potem zerknę na to na spokojnie, ale jeżeli to jest źródłem problemu, to jestem za pozostaniem przy amCharts, rzeczywiście fajnie się prezentują i całkiem sprawnie się ich używa.
Z innych ciekawych opcji jest jeszcze d3.js ( www.d3js.org ), tylko z tego co pamiętam jest raczej mniej przyjemny w użyciu.
A co do samych przeglądarek, czy mamy ustaloną jakąś preferowaną, która będzie najczęściej używana?

Hej, Właśnie sprawdziłem wykresy na paru przeglądarkach (Chrome/Opera/Firefox) i rzeczywiście tylko na Firefoxie, śmigały bez problemu. Ale mam wrażenie, że może być to związane z linijką 128 w chart.js (w mroza-show-web/src/main/webapp/resources/js): ```` fillColor: guides[i].title.contains('Pretest') ? "#CC0000" : "#FFFFFF", ```` Ogólnie Chrome i Opera za bardzo nie widzą metody contains i rzucają: > "Uncaught TypeError: guides[i].title.contains is not a function" Testowo wykomentowałem ustawienie fillColor i wygląda na to, że śmiga na przeglądarkach które miałem pod ręką. Jeszcze potem zerknę na to na spokojnie, ale jeżeli to jest źródłem problemu, to jestem za pozostaniem przy amCharts, rzeczywiście fajnie się prezentują i całkiem sprawnie się ich używa. Z innych ciekawych opcji jest jeszcze d3.js ( www.d3js.org ), tylko z tego co pamiętam jest raczej mniej przyjemny w użyciu. A co do samych przeglądarek, czy mamy ustaloną jakąś preferowaną, która będzie najczęściej używana?
178
views
1
replies
2
followers
live preview
enter atleast 10 characters
WARNING: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Saving...
Saved
All posts under this topic will be deleted ?
Pending draft ... Click to resume editing
Discard draft