Cześć,

Dostaliśmy propozycje, że w ramach spotkań kdp nie chcielibyśmy zorganizować hacktonu, na którym rozwijalibyśmy jedną z aplikacji. Wydaje mi się, że inne aplikacje są w takiej fazie, że ciężko byłoby teraz nagle się na nie rzucić, ale słów nie ma jeszcze wcale, więc może mógłby to być ich dobry początek. Co o tym myślicie?

Cześć, Dostaliśmy propozycje, że w ramach spotkań kdp nie chcielibyśmy zorganizować hacktonu, na którym rozwijalibyśmy jedną z aplikacji. Wydaje mi się, że inne aplikacje są w takiej fazie, że ciężko byłoby teraz nagle się na nie rzucić, ale słów nie ma jeszcze wcale, więc może mógłby to być ich dobry początek. Co o tym myślicie?

Hej,

na poprzednim kdp rzuciłam mimochodem pomysł takiego hackatonu, widzę że się przyjął. Chciałabym w przyszłości taki event zorganizować w ramach naszych działań. Nie jestem przekonana co do tego by eksperymentować na przyjaznych słowach na tym etapie, aczkolwiek ze strony IWRD padła propozycja nowych gier które nie pasują zbytnio do obecnych aplikacji i to może być dobry materiał na hackaton

Hej, na poprzednim kdp rzuciłam mimochodem pomysł takiego hackatonu, widzę że się przyjął. Chciałabym w przyszłości taki event zorganizować w ramach naszych działań. Nie jestem przekonana co do tego by eksperymentować na przyjaznych słowach na tym etapie, aczkolwiek ze strony IWRD padła propozycja nowych gier które nie pasują zbytnio do obecnych aplikacji i to może być dobry materiał na hackaton

Hackaton to super pomysł! Będzie to doskonała okazja żeby poznać nowe osoby i zachęcić je do udziału w projekcie (w końcu, jak ktoś coś napisze do projektu to już będzie jego częścią smile ). Odnośnie wykonania, wydaje mi się, że ważne żebyśmy ogarnęli/przygotowali takie rzeczy jak:

  • początkowy setup środowiska - żeby podczas hackatonu nie tracić za dużo czasu na konfigurację
  • krótkie, ogólne wprowadzenie w temat - żeby dobrze zrozumieć jaki może być cel tworzonej aplikacji (poza zabawą z samego kodowania oczywiście)
  • przygotowanie listy ciekawych zagadnień, nad którymi można popracować (np. listy features, względnie niezależnych najlepiej)

Odzielna sprawa, którą pewnie warto przemyśleć to aspekt ewentualnej niezawodności wyników kodowania - super byłoby gdyby wszystko co powstanie na hackatonie udało się dołączyć do projektu - ale z drugiej strony forma takich wydarzeń raczej nie powinna zakładać jakiś większych "wymogów" poza "mamy się dobrze bawić" - co o tym sądzicie? Zawsze można coś później "dokodować" smile
Pewnie najłatwiej jest zrobić to w ramach projektu, który jest nowy albo praktycznie jak nowy smile

Odnośnie tego którą aplikację najlepiej wziąć na warsztat - @anntr myślisz o tym żeby uruchomić dodatkowy projekt? Zastanawiam się, czy damy radę "pociągnąć" więcej aplikacji w obecnym momencie? Ruszamy dość dynamicznie, ale już teraz mamy do rozwoju 5 równoległych projektów. Zastanawiam się czy jak zrobimy na hackatonie jakąś nową grę to:

  • nie "wygryzie" ona słów (to oczywiście może być dobrze - pytanie co ważniejsze?) bo osoby, które zaangażowałyby się w takie wydarzenie najpewniej chciałyby później pociągnąć temat i rozwinąć pisaną na hackatonie aplikację :)
  • damy radę ogarnąć na tyle dobrze tematykę takiej gry żeby opracować jak miałaby wyglądać, żeby była użyteczna dla ośrodków? To pewnie mniejszy problem ale ze słowami wydaje się być o tyle łatwiej, że mamy już pierwszą wersję, a najłatwiej określić jak powinna wyglądać druga na podstawie odniesienia do rzeczywistej pierwszej :)
Hackaton to super pomysł! Będzie to doskonała okazja żeby poznać nowe osoby i zachęcić je do udziału w projekcie (w końcu, jak ktoś coś napisze do projektu to już będzie jego częścią :) ). Odnośnie wykonania, wydaje mi się, że ważne żebyśmy ogarnęli/przygotowali takie rzeczy jak: - początkowy setup środowiska - żeby podczas hackatonu nie tracić za dużo czasu na konfigurację - krótkie, ogólne wprowadzenie w temat - żeby dobrze zrozumieć jaki może być cel tworzonej aplikacji (poza zabawą z samego kodowania oczywiście) - przygotowanie listy ciekawych zagadnień, nad którymi można popracować (np. listy features, względnie niezależnych najlepiej) Odzielna sprawa, którą pewnie warto przemyśleć to aspekt ewentualnej niezawodności wyników kodowania - super byłoby gdyby wszystko co powstanie na hackatonie udało się dołączyć do projektu - ale z drugiej strony forma takich wydarzeń raczej nie powinna zakładać jakiś większych "wymogów" poza "mamy się dobrze bawić" - co o tym sądzicie? Zawsze można coś później "dokodować" :) Pewnie najłatwiej jest zrobić to w ramach projektu, który jest nowy albo praktycznie jak nowy :) Odnośnie tego którą aplikację najlepiej wziąć na warsztat - @anntr myślisz o tym żeby uruchomić dodatkowy projekt? Zastanawiam się, czy damy radę "pociągnąć" więcej aplikacji w obecnym momencie? Ruszamy dość dynamicznie, ale już teraz mamy do rozwoju 5 równoległych projektów. Zastanawiam się czy jak zrobimy na hackatonie jakąś nową grę to: - nie "wygryzie" ona słów (to oczywiście może być dobrze - pytanie co ważniejsze?) bo osoby, które zaangażowałyby się w takie wydarzenie najpewniej chciałyby później pociągnąć temat i rozwinąć pisaną na hackatonie aplikację :) - damy radę ogarnąć na tyle dobrze tematykę takiej gry żeby opracować jak miałaby wyglądać, żeby była użyteczna dla ośrodków? To pewnie mniejszy problem ale ze słowami wydaje się być o tyle łatwiej, że mamy już pierwszą wersję, a najłatwiej określić jak powinna wyglądać druga na podstawie odniesienia do rzeczywistej pierwszej :)

@mikolevy zaczynasz już mówić o szczegółach, a na to chyba jeszcze za wcześnie smile

Hackaton proponuje potraktować jako eksperyment - skrócenie czasu prototypowania aplikacji dla ośrodków. Nie wiemy czy to sie sprawdzi, więc uważam że nie powinniśmy eksperymentować na tym co jest.
W szczególności ze do Przyjaznych Słów mam już wizję, chętny zespół i chcę to dobrze zainicjować żeby od razu otworzyć kod. Przyjaznych Słów nowa gra nie wygryzie, jest dosyć odmienna smile

Ludzi do ogarnięcia tematu wystarczy, jak dobrze się zorganizujemy. Proponuję pomysł hackatonu omówić przy spotkaniu 29.06

@mikolevy zaczynasz już mówić o szczegółach, a na to chyba jeszcze za wcześnie :P Hackaton proponuje potraktować jako eksperyment - skrócenie czasu prototypowania aplikacji dla ośrodków. Nie wiemy czy to sie sprawdzi, więc uważam że nie powinniśmy eksperymentować na tym co jest. W szczególności ze do Przyjaznych Słów mam już wizję, chętny zespół i chcę to dobrze zainicjować żeby od razu otworzyć kod. Przyjaznych Słów nowa gra nie wygryzie, jest dosyć odmienna ;) Ludzi do ogarnięcia tematu wystarczy, jak dobrze się zorganizujemy. Proponuję pomysł hackatonu omówić przy spotkaniu 29.06

Super, że mamy zespół do realizacji Przyjaznych Słów! smile Bardzo fajnie, że ta aplikacja tak szybko rusza i że jest nas coraz więcej smile Jak będziesz miała chwilę możesz opisać jaką macie wizję i pomysły smile
W takim wypadku trzeba ten hackaton ruszyć inaczej - założę nowy temat w dziale ogólnym. Jeżeli chodzi o konkrety, to zacząłem już z nimi kombinować, bo padała koncepcja, żeby już na poprzednim spotkaniu KDP zrobić taki hackaton - ale zdecydowanie nie byliśmy jeszcze na to gotowi smile w innych grupach KDP takie hackatony wykorzystywane są jako forma regularnej pracy i rozwoju tworzonych aplikacji. Myślę, że pomysł z wykorzystaniem ich również do szybkiego prototypowania nowych aplikacji może się dobrze sprawdzić smile

Super, że mamy zespół do realizacji Przyjaznych Słów! :) Bardzo fajnie, że ta aplikacja tak szybko rusza i że jest nas coraz więcej :) Jak będziesz miała chwilę możesz opisać jaką macie wizję i pomysły :) W takim wypadku trzeba ten hackaton ruszyć inaczej - założę nowy temat w dziale ogólnym. Jeżeli chodzi o konkrety, to zacząłem już z nimi kombinować, bo padała koncepcja, żeby już na poprzednim spotkaniu KDP zrobić taki hackaton - ale zdecydowanie nie byliśmy jeszcze na to gotowi :D w innych grupach KDP takie hackatony wykorzystywane są jako forma regularnej pracy i rozwoju tworzonych aplikacji. Myślę, że pomysł z wykorzystaniem ich również do szybkiego prototypowania nowych aplikacji może się dobrze sprawdzić :)
198
views
4
replies
3
followers
live preview
enter atleast 10 characters
WARNING: You mentioned %MENTIONS%, but they cannot see this message and will not be notified
Saving...
Saved
All posts under this topic will be deleted ?
Pending draft ... Click to resume editing
Discard draft